Mappool ALW#3

137 Liczba wyświetleń

Poniżej przedstawiam mappool na fazę ligową i playoffy oraz zasady dotyczące wyborów poszczególnych pól bitew.

Mapy

– Przełęcz Alterak
– Świątynia w Hanamurze
– Odlewnia Volskaya Industries
– Wieże Zagłady
– Piekielne Kapliczki
– Pole Bitewne Wieczności
– Grobowiec Pajęczej Królowej
– Podniebna Świątynia
– Zatoka Czarnosercego
– Smocze Włości
– Przeklęta Kotlina
– Placówka na Braxis
– Poligon Nuklearny

Faza ligowa (7 tygodni ligi każdy z każdym bo2)

Każdy z teamów zagra 7 spotkań, na każde spotkanie wybiera jedną mapę z 13 dostępnych i tylko RAZ może ją wybrać, czyli np. mamy spotkanie INTerium vs. Team Brzoza to w momencie wybrania przez INTerium mapy (dla przykładu Smocze Włości) wypada im z mappoola na resztę tygodni ligowych. Proste? PROSTE! Arkusz z mapami będzie podpięty na kanale Discord #ALW.

Co istotne, na każdy tydzień mapy muszą być podane na kanale w poniedziałek i nie mogą się powtarzać, czyli np. INTerium vs. Team Brzoza nie może jedna i druga drużyna wybrać tej samej mapy (dla przykładu Smocze Włości). Tu obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy – który z kapitanów wybierze mapę to po prostu drugi musi się dostosować.

Faza playoff

Mamy 13 map a to naprawdę sporo, dlatego każda z czterech drużyn, które awansują do playoffów wyrzuca po 1 mapie. Kolejność, w jakiej drużyny wyrzucają po 1 mapie będzie ustalona na podstawie tabeli z punktami, czyli pierwszy team w tabeli jako pierwszy wyrzuca mapę, następnie miejsce drugie, potem trzecie i na końcu czwarte. Tym sposobem zostanie nam 9 map!

Playoff to drabinka single elimination bo5

Pierwsze miejsce vs. Czwarte miejsce

Drugie miejsce vs. Trzecie

Pierwsze i drugie miejsce wybiera czy chce first pick czy mapę.

W momencie wybrania first picka drużyna przeciwna banuje mapę, następnie drużyna z first pickiem banuje mapę. Zostaje 7 map na bo5 – drużyna przeciwna wybiera na czym rozpoczyna się starcie. Przegrany wybiera mapę lub first pick.

W momencie wybrania mapy, drużyna banuje mapę, potem przeciwnik banuje mapę. Zostaje 7 map na bo5 – drużyna z wyborem mapy informuje na czym rozpoczyna się starcie. Przegrany wybiera mapę lub first pick.

W meczu o 3. miejsce i w WIELKIM FINALE jest tzw. coinflip, czyli ustalenie kto ma decydujący głos czy chce first pick czy mapę.

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.*