Sekrety Nexusa – drugi tom komiksu HotSa

197 Liczba wyświetleń

Po pierwszym tomie “Gambit Władcy Kruków“, który dostaliśmy pod koniec kwietnia, Blizzard wypuszcza drugi “Sekrety Nexusa“.

Jeśli przegapiliście opowieść o Władcy Kruków to możecie nadrobić zaległości tutaj. Tymczasem parę ciekawostek na temat drugiego tomu “Sekrety Nexusa“. Oczywiście jest to kontynuacja historii “Mrocznego Nexusa“, gdzie Władca Kruków próbuje okiełznać straszliwą moc. Jednak zaskakującym jest pojawienie się nowych postaci. Gdy kochany Decard Cain zachwyca się walorami krajobrazu i natury, nagle zostaje wplątany w walkę. Przed sługami Władcy ucieka Orfea. Kim jest? Niestety tego jeszcze nie wiemy, ale ukradła tajemniczy przedmiot z krainy Kruków. Przyglądając się jej szatom i oczom podejrzewam, że jest spokrewniona z samym Władcą. Gdy Decard dowiaduje się o Mrocznym Nexusie postanawia powiadomić o sytuacji królową Smoczych WłościWładczynię Cierni. Raena opowiada o sprawach politycznych królestwa, a te nie są wcale takie kolorowe. Król, zmarł przez klątwę, która ciąży także na niej, a sama nie ma takiego posłuchu jaki miał jej wybranek. Ostatecznie zbiera wojsko i rusza na “Przełęcz Alterak“, by stawić czoła mocom Władcy Kruków.

Fabuła czy historia, jak zwał tak zwał, powoli rozwija się. Coraz więcej dowiadujemy się o Nexusie, jego władcach i mocach. Czy to oznacza, że do HotSa dojdą bohaterowie, którzy nie występowali w innych grach Blizzarda? Moim zdaniem na ten moment odpowiedź brzmi nie. Władca Kruków czy Grobodzierżca zostali dodani jako komentatorzy, a społeczność oczekuje sztandarowych bohaterów danych produkcji. Mefisto, Baal, Mal’ganis czy wiele innych czeka na swój moment dołączenia do walki w Nexusie. Możemy jednak założyć, że co dwa miesiące otrzymamy tom komiksu, więc teoretycznie jeszcze trzy tomy pojawią się do końca roku.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.*